Olejowanie włosów zamiast masek i odżywek

Posted on lis 3 2016 - 11:18am by admin

Zadbane, lśniące włosy to wizytówka i ozdoba każdej kobiety. Kiedy stają się zniszczone, połamane lub rozdwojone, wiele z nas decyduje się na radykalne rozwiązanie, czyli mocne cięcie. Niektóre panie próbują podjęcia walki o włosy, za pomocą odżywek i masek, które zwierają w sobie wiele sztucznych składników, na przykład silikonów, które jedynie dodatkowo obciążają włosy i poprawiają ich kondycje jedynie pozornie. Okazuje się, że substancje te otaczają włos śliską powłoczką, która sprawia, że włosy w dotyku stają się gładsze, jednak efekt ten utrzymuje się jedynie do kolejnego mycia, zaś zniszczenie włosów postępuje nadal. Jedyna metoda, która może rzeczywiście pomóc poprzez regularne stosowanie i uratować fryzurę przed nożyczkami to olejowanie włosów.

Modne i skuteczne

Olejki do włosów robią furorę na blogach związanych z urodą, forach tematycznych oraz oczywiście w sprzedaży. Nie każda pani zdaje sobie jednak sprawę z tego, że by olejowanie włosów rzeczywiście przyniosło oczekiwane rezultaty, musi być przeprowadzone z użyciem prawdziwego, czystego oleju, a nie kosmetyku, który posiada zaledwie śladowe ilości tej substancji odżywczej. Prawdziwe oleje, takie jak kokosowy, arganowy, jojoba, ze słodkich migdałów, czy z oliwa z oliwek, to substancje pełne witamin, mikroelementów i innych składników, które są w stanie zregenerować włos, a przede wszystkim poprawić wygląd fryzury.

Oczywiście najbardziej rozdwojone końce należy podciąć, ponieważ nie da się ich naprawić, jednakże w przypadku, kiedy zniszczone są włosy na całej długości, można uzyskać naprawdę zadowalający efekt, poprzez stosowanie kilkumiesięcznej kuracji leczniczej z użyciem olejków, a potem podtrzymywanie wyników przez rzadsze nakładanie oleju. Wystarczy tylko porównać zdjęcia znalezione w sieci, które przestawiają stan włosów przed i po kilku miesiącach olejowania. Skuteczność tej metody zachęciła już wiele pań do spróbowania, a efekty kuracji są spektakularne. Co więcej, olejowanie wlosów nie jest drogą metodą na realne poprawienie ich kondycji, w przeciwieństwie do wielu zabiegów fryzjerskich, które nie przynoszą aż tak dobrych rezultatów. Na przykład słoik oleju kokosowego kosztuje około 20-30 zł, zaś w promocji można go kupić jeszcze taniej. Taka porcja wystarczy na kilkomiesięczna kurację, polegającą na olejowaniu włosów raz w tygodniu. Wystarczy to robić na suche lub mokre włosy, nakładając specyfik na półgodziny przed myciem. Dla lepszego efektu włosy przykrywa się folią, a następnie nieco podgrzewa suszarką. Po około 30 minutach olej można zmyć z włosów i układać fryzurę, ciesząc się miękkimi, śliskimi i delikatnymi w dotyku włosami.